GENEL BİLGİLER

 

Biyoloji Bölümü; Genel Biyoloji, Zooloji, Botanik ve Moleküler Biyoloji olmak üzere dört anabilim dalından oluşmaktadır. Yaşayan canlılar ve canlı sistemlerin anlaşılmasını amaçlayan Biyoloji bilimi, araştırma konuları açısından birçok alt dala ayrılmaktadır.

AMAÇ;   

1. Bilimsel araştırmalar yapabilecek kabiliyette biyoloji ile ilgili olan alanlarda istihdam ihtiyacını karşılayacak girişimci mezunlar yetiştirmek.

2. Biyoloji'de günümüz gelişmelerini de dikkate alan, lisans öğrencilerinin ilgisini çekecek bir lisans müfredatı sunmak.

3. Öğrencileri teşvik edici bir araştırma ortamı ile günümüz biyoloji konularını kapsayan yüksek lisans ve doktora programları sunmak.

4. Modern biyoloji araştırma ve öğretimine uygun yüksek kalitede laboratuar ve eğitim imkanlarını sağlamak.

Mezunlar eğitim alanında olduğu kadar, tıp, kimya, veterinerlik, ziraat, biyoteknoloji, ve biyoloji alanlarında temel ve/veya uygulamalı araştırma yapan enstitülerde araştırmacı veya uzman olarak istihdam edilebilirler. Ayrıca ilaç üreten firmalarda hem araştırmacı hem de satış elemanı olarak iş bulabilirler. Hastanelerde, sağlık birimlerinde biyolog yada teknisyen olarak ve hatta devletin çevre birimlerinde danışman olarak da çalışabilirler

Son Güncelleme: 2013-11-08 09:30:12
                                                                                                    

                                                                       Kilis 7 Aralik Universitesi Bilgi Islem Daire Bsk. © 2011-2018