DEKANIN MESAJI

Kıymetli Öğrencilerim,

Türkiye’nin değişik şehirlerinden ve dünyanın değişik memleketlerinden gelerek fakültemizin öğrencisi olmaya hak kazandınız.

Sizleri aramızda görmek bizleri ziyadesiyle memnun etti. İnanıyorum ki fakültemizde alacağınız eğitiminizden sonra en donanımlı şekilde yetişmiş olarak mesleklerinizin başına geçeceksiniz.

Fakültemizde eğitiminiz yanında sizlere insan ve yurt sevgisi, bilginin azizliği, sosyal iletişim becerileri, dünya lisanlarına intibak, doğaya ve çevreye saygı ve daha pek çok hasleti kazandırmayı amaçlamaktayız.

Kampüsümüz sizlerin her türlü ihtiyacına cevap verecek rahatlıkta ve huzur içerisinde eğlenip dinlenebileceğiniz şekilde oluşturulmuştur. Elbette eğitimin sadece sınıf ortamında olmayacağını biliyoruz. Biz sizlerin fikren, bedenen ve ruhen gelişmemizi arzulamaktayız.

Unutmayalım ki, şehrimiz de üniversite eğitiminiz açısından çok önemlidir. Kilis ilimizde çok önemli bir medrese geleneği ve mantık eğitimi verilmekteydi. Bu geleneğin izleri muhakkak halkımızın arasında yaşanmaktadır. Neden keşfetmeyelim? Bilim hep bir soru ile başlamaz mı?

Dekanınız olarak burada yaşayacağınız eğitim süresi boyunca sorunlarınızla yakından ilgilenmeye ve gelişimiz için elimden geleni yapacağıma söz veriyorum.

Güzel bir eğitim ve gelecek sizlerin olsun…

 Saygıdeğer Hocalarım,

Elinizde çok kıymetli bir cevher olduğunu unutmayın. İnsan yetiştirmek çok aziz bir yetenektir. Güzel yetişmiş bir nesil, hiç şüphesiz bir cihanı abat eder.

Mesleki olarak gelişmek için yoğun bir çaba içerisine girmenizi istiyorum. Sizler Fakültemizi ve Üniversitemizi yurt içinde ve yurt dışında temsil edecek donanımlı ilim adamlarısınız.

Fakültemizde kaliteyi arttırmak zorundayız. Bilimsel çalışmalarınızda ve derslerinizde deneyiminizi ve kalitenizi yansıtacağınıza inancım sonsuzdur. Unutmayalım ki yalnız bilimsel yarışın kaybedeni yoktur. Bulduğumuz her fırsatta kendimizi geliştirelim. Bir taraftan geleneği irdelerken diğer taraftan da modernliği yakalayalım.

Bizim için çok değerli olduğunuzu unutmayın, sizlere sevgilerimi ve saygılarımı sunuyorum...

Kıymetli İdari Çalışanlarımız,

Sözlerimi sona yazmış olmam gönlümde sonda olduğunuz anlamına gelmesin. Sizler Fakültemizin gayretli, özverili ve irfan dolu mensuplarısınız. Başarımızda sizlerin de çok büyük payı olduğunu her zaman hatırlamaktayız.

İdarecilerimiz, hocalarımız, sizlerin mesai arkadaşları, öğrencilerimiz sizlerin de öğrencileridir. İşlerimizi yaparken özveriyle davranacağınıza inancım tamdır. Sizleri de hürmetle selamlıyorum…

                                                                                                       Prof. Dr. Metin AKİS                                                                                                       Dekan V.  

Son Güncelleme: 2019-06-10 16:22:42
                                                                                                    

                                                                       Kilis 7 Aralik Universitesi Bilgi Islem Daire Bsk. © 2011-2020